PLASKE

Інтермодальний проект потягу ВІКІНГ

Потяг комбінованого транспорту «Вікінг» є спільним проектом залізниць Литви, України та Білорусі, стивідорних компаній та портів Клайпеда, Чорноморськ (Іллічівськ) та Одеса. Маршрут проходить через Україну, Білорусь та Литву та з'єднує ланцюг морських контейнерних та контрейлерних ліній Балтійського регіону з аналогічною системою Чорного, Середземного та Каспійського морів.

Інтермодальний проект потягу ВІКІНГ

Потяг комбінованого транспорту «Вікінг» є спільним проектом залізниць Литви, України та Білорусі, стивідорних компаній та портів Клайпеда, Чорноморськ (Іллічівськ) та Одеса. Маршрут проходить через Україну, Білорусь та Литву та з'єднує ланцюг морських контейнерних та контрейлерних ліній Балтійського регіону з аналогічною системою Чорного, Середземного та Каспійського морів.
Про проект
Міжнародна співпраця
Співпраця учасників проекту передбачає створення платформи для проведення переговорного процесу з Міністерствами транспорту, залізничними, митними та прикордонними адміністраціями (Республіка Білорусь, Литви, Республіки Туреччина, України, Грузії, Вірменії, Сирії, Болгарії, Греції) щодо спрощення здійснення митного контролю та митного оформлення вантажів , що переміщуються через митні кордони країн-учасниць процесу перевезень потягом «Вікінг»
Залучення вантажів
Ще однією метою проекту є залучення вантажів для перевезення залізничним транспортом у напрямку Європа-Кавказ-Азія коридором TRASECA, а також перевезення вантажів з Туреччини та країн Близького Сходу до північних країн Європи та у зворотному напрямку.
Оптимізація доставки вантажів
Всіма учасниками проекту ведеться активна робота з оптимізації схеми доставки вантажів у напрямку «Балтійське море — Чорне море» шляхом вироблення рекомендацій для створення правової основи та організаційної структури змішаних (мультимодальних) та інтермодальних перевезень, організації маршрутних контейнерних та контрейлерних поїздів.
Міжнародне визнання
На форумі міністрів транспорту Європи та Азії проект «Вікінг» оголошений найкращим з організаційного погляду способом транспортування вантажів. Комісія Європейського Союзу з транспорту визнала поїзд комбінованого транспорту «Вікінг» найкращим європейським проектом у 2009 році з перевезення вантажів.
Перспективи розвитку
Планується організувати попереднє бронювання місць для вантажу в поїзді, а також відкритість та публічність тарифів з чітким розкладом та часом доставки вантажу.
Уніфікація документів
Особливу увагу буде приділено уніфікації накладної ЦИМ/СМГС та можливості її використання як електронної накладної та документа доставки у мережі NCTS (New Customs Transit System).
Основний маршрут слідування потяга
Одеса/Чорноморськ – Київ – Мінськ – Вільнюс – Клайпеда та у зворотньому напрямку.
Учасники проекту
 • Укрзалізниця
 • Болгарська залізниця
 • Білоруська залізниця
 • Литовська залізниця
 • Молдовська залізниця
 • Румунська залізниця
 • Грузинська залізниця
 • Азербайджанська залізниц
Сполучення з портами Чорного моря
Контейнерні перевезення:
 1. Стамбул: лінії MSC, Arkas, Admiral, Zim
 2. Поті: лінії Arkas, CMA-CGM
 3. Варна: лінії Arkas, ZIM
 4. Стамбул: Лінійне сполучення РО-РО від "Stena SeaLine"
 5. Варна, Поті, Батумі: «Пароплавство БМФ» АТ, Укрферрі.
Сполучення з Балтійськими портами та продовження маршруту на Скандинавію
 • Лінійне сполучення РО-РО від "DFDS SEAWAYS"
 • Контейнерні перевезення від «Containerships»
Оператори потяга
Одним із операторів контейнерного потяга "ВІКІНГ" є мультимодальний оператор АТ "ПЛАСКЕ".
Спеціальні тарифи
Здійснюються перевезення як 20- і 40-футових універсальних та спеціалізованих контейнерів, так і автопотягів (контрейлерів) за спеціальними пільговими тарифами, встановленими адміністраціями залізниць.
Економте до 46% з поїздом ВІКІНГ
Користуючись маршрутом потяга "Вікінг", ви заощаджуєте до 46% своїх засобів порівняно з іншими видами транспорту, отримуючи гарантований час доставки вашого вантажу та 100% збереження!
Переваги потяга ВІКІНГ
Приваблива вартість
Менша, порівняно з іншими видами транспорту, вартість перевезення
Економія часу на перевезенні
Фіксований графік перевезення, невеликий транзитний час
Безпека
Безпека перевезення, збереження вантажів по всьому шляху прямування
Економія часу на оформленні документів
Прискорені митні та прикордонні процедури оформлення документів
Логістика
З'єднання з морським сполученням Балтійського та Чорного морів
Екологічність
Зменшення негативного впливу на навколишнє середовище
Географія перевезень вантажів у рамках контейнерного потяга «ВІКІНГ» та мультимодальних перевезень у прямому
залізнично-поромному сполученні
Запитати Viber Mail Phone